publikoval admin , sobota, 17/06/2017 - 18:13
Hydrogen Horizont Automotive Challenge Slovensko

26. a 27.4. sa zúčastnili žiaci našej školy prvého ročníka slovenského kola medzinárodnej súťaže Hydrogen Horizon Automotive Challenge. Členovia súťažného tímu - Filip Pajkoš, Ján Pavúk (mechanici), Patrik Škorňa a Róbert Horenský (vodiči) pod vedením Ing. Pavla Balinta získali krásne druhé miesto v hlavnej súťaži a prvé miesto vo využití energie. 

Hydrogen Horizont Automotive Challenge Slovensko

Príprava na súťaž vyžadovala mnoho hodín tréningu na simulátore, ale i na reálnom pretekárskom okruhu. Bolo potrebné pripraviť aj súťažné auto a správne vymyslieť súťažnú stratégiu tak, aby vodíkový pohon použitý na pohon auta bol schopný dodávať energiu celých 6 hodín.

Hydrogen Horizont Automotive Challenge Slovensko

Súťaž sa uskutočnila v zážitkovom centre vedy Aurélium v Bratislave. Súťaže sa zúčastnilo 18 tímov z celého Slovenska.  V prvý deň súťaže bol vyhradený na tréning a kvalifikáciu. Po kvalifikácii sa dozvedeli všetky tímy postavenie na štarte pre nasledujúci deň. V deň preteku sa vykonala ešte posledná kontrola auta a mohlo sa súťažiť. O 9.00 bol odštartovaný pretek.  Členovia tímu sa snažili spraviť rýchlu a precíznu výmenu palivových článkov a potrebné  opravy auta. Celý tým pracoval koordinovane, spoločne. Tento prístup sa zúročil a tak po šiestich hodinách jazdy sa Team Ostrov umiestnil na krásnom druhom mieste v hlavnej súťaži a zvíťazil v kategórii najlepšieho využitia energie.  Tým najazdil celkovo 981 kôl s konečným časom 6 hodín a 2 sekundy.  Auto prešlo vzdialenosť približne 50 km.

Hydrogen Horizont Automotive Challenge Slovensko