publikoval admin , streda, 24/04/2019 - 10:08
Junior Internet 2019

Keďže sa súťaž konala v Bratislave, rozhodli sme sa cestovať o deň skôr, aby sme mohli načerpať dostatok síl pri kvalitnom spánku. Samozrejme sme pred tým ešte stihli obehnúť bratislavské obchodné centra, dať si KFC.

Na ďalší deň sme šli na to, ranná registrácia, následne sme si vypočuli prednášky aj z iných kategórii. Prišiel náš čas, Samuel odprezentoval svoje práce, ktoré vznikali väčšinou na odbornom výcviku. Samuelová konkurencia bola naozaj silná. Ako každý rok, tak aj tento, je kategória Junior Design nabitá.

Junior Internet 2019

Samozrejme vždy ideme do všetkého s tým, že chcem víťazstvo, no ak máme byť úprimný, tak s prezentáciami ďalších súťažiacich sme trošku pomýšľali, že domov pôjdeme tak povediac "na prázdno". Po prezentácii sme sa opäť šli najesť, pozrieť si hokejový štadión. Na ďalšie ráno sme sa presunuli na vyhodnotenie. Porota zložená z odborníkov a profesionálov, nie len z grafického odvetvia, začínala tretím miestom.

Vyhlásili tretie, druhé miesto a nám už trošku dochádzala nádej, keď v tom "A prvé miesto a stáž vo firme získava Samuel Bugeľ." Vôbec sme to pri tejto konkurencii nečakali.

Junior Internet 2019

Prvý krát v histórii našej školy sme získali na tomto podujatí prvé miesto, už sme boli druhí, no ešte nikdy sme si neniesli prvenstvo.

"Samuel je veľmi šikovný chlapec, občas trošku poplašený, ale takí sme boli všetci. Samuela mám na odbornom výcviku od druhého ročníka a všímam si jeho napredovanie. Robí modernú, jednoduchú grafiku, preto som si ho vybral do tejto súťaže. Príprava prebiehala klasicky, vybrali sme spolu jeho najlepšie práce, pripravili prezentáciu a povedali si čomu sa vyvarovať. Taktiež som ho v Bratislave vzal ochutnať prvý krát KFC, ktoré mu veľmi nechutilo, nevadí, naučí sa. Je to taký môj rituál, stále keď sme na Junior Internete." dodal s úsmevom Adrián Byrtus, ktorý sprevádza na súťaž Junior Internet študentov každý rok.

Junior Internet 2019

Samuel Bugeľ: "Celá súťaž bola dôkaz, že sa mladí ľudia na Slovensku stále viac a viac posúvajú smerom dopredu. Boli tam šikovní študenti s obdivuhodnými prácami a projektami. Po odprezentovaní svojho portfólia som mal mierne zmiešané pocity a myslel som si, že som porotu neohúril, no nebral som to nejako tragicky. Našťastie opak bol pravdou a obsadil som prvé miesto, za čo som nesmierne vďačný. "

Junior Internet 2019

S pozdravom

Adrián Byrtus