publikoval admin , pondelok, 12/11/2018 - 13:23
Hackathon KE

Ostrov team z SOŠ Ostrovského 1 v Košiciach má za sebou ďalšie úspešné vystúpenie tentoraz na súťaži H4 Hackathon, ktorú zorganizovala Technická univerzita v Košiciach v spolupráci s firmou AT&T. Tím pod vedením Ing. Pavla Balinta tvorili traja žiaci našej školy –S. Schnelly, A. Valiska, A. Kaša a dvaja študenti TUKE  pochádzajúci z Indie.

Hackathon je nepretržitý 24 hodinový maratón, na ktorom tímy programátorov i hardvérových špecialistov tvoria  programový kód a hardvérové návrhy. V knižnici Technickej univerzity v Košiciach sa stretlo 140 súťažiacich v 21 tímoch, ktoré tvorili aplikácie zamerané na oblasť internetu vecí, zdravotníctva a zlepšenia kvality života. Porota odovzdané riešenia dôkladne vyhodnotila a v sobotu 27. októbra 2018 vyhlásila mená troch víťazných tímov.

Hackathon KE

Tím našej školy sa popasoval s vysokoškolákmi a v náročnej konkurencii získal fantastické druhé miesto.  Získal  finančnú odmenu 3 000 USD. Naši žiaci  vytvorili aplikáciu, ktorá dokáže rezervovať voľné miesto na parkovisku pred nemocnicou alebo zdravotníckym zariadením v meste, vďaka čomu vie užívateľ stihnúť v plánovanom čase vyšetrenie u lekára.

Hackathon KE

Členovia troch víťazných tímov okrem finančnej odmeny získali aj 6-mesačný mentoringový program v univerzitnom startup centre, ktorý im pomôže premeniť ich návrhy na komerčný produkt.

Hackathon KE

Porota ocenila aj piatich najinšpiratívnejších súťažiacich, ktorí získali  poukazy na onlinové školenia Nanodegree, ktoré ich uvedú do sveta najmodernejších technológií a postupov. Naši žiaci Adam Valiska a Adam Kaša získali dve ceny.

Hackathon KE

Porotcovia spolu s mentormi ocenili predovšetkým schopnosť vymyslieť funkčnú aplikáciu prípadne prototyp riešenia, ktorý okrem technickej a technologickej oblasti dokáže zaujať aj praktickým využitím v reálnom živote.

Ing. Pavol Balint