publikoval admin , štvrtok, 11/04/2019 - 20:38
Parahokej v Košiciach

Vďaka našim študentom sa do Košíc prvý krát dostal parahokej !!!

Študenti tretieho ročníka odboru realitné maklérstvo spracovali fiktívny projekt na založenie parahokejového klubu v Košiciach v rámci súťaže stredoškolských projektov Eurofondue 2019, ktorej vyhlasovateľom je Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach.

Aj napriek tomu, že sa jednalo o fiktívny projekt, podarilo sa im zorganizovať až neuveriteľne reálnu športovo-vzdelávaciu akciu.

Pri spracovávaní projektu nadviazali spoluprácu so slovenskou parahokejovou reprezentáciou  z Dolného Kubína a pripravili prezentačnú akciu na našej škole a následne v Crow aréne.

Parahokejisti navštívili našu školu 10.04.2019 na dvojhodinovej besede. Keď rozprávali svoje životné príbehy, 200 študentov v aule ani nedýchalo.

parahokej v Košiciach

11.04.2019 predviedli ukážky z parahokeja na ľade, zahrali si priateľský zápas s výberom hráčov z HC Košice a v závere, kto mal záujem, mohol si vyskúšať parahokejové sánky. To všetko sa dialo na ľade Crow arény v Košiciach. Pozvanie prijali aj legendy košického hokeja – Peter Bartoš a Jiří Bicek.

parahokej v Košiciach

Naše pozvanie ako diváci prijali i iné košické školy – Osemročné gymnázium Alejova Košice, Základná škola na Považskej ulici, Gymnázium M.R. Štefánika, Gymnázium Laca Novomestkého, Základná škola Laca Novomestkého, Stredná priemyselná škola strojnícka na Komenského ulici, Športové gymnázium na Užhorodskej ulici.

parahokej v Košiciach

Sotva sme ich poznali, no zanechali v nás nezmazateľné stopy... dali nám vieru,  že všetko sa dá zvládnuť...všetko...

parahokej v Košiciach

Veríme, že naša spolupráca sa neskončila. Ak raz budú parahokejisti trénovať v Košiciach, je to zásluha aj našich študentov.

parahokej v Košiciach

Spracovala:  Ing. Veronika Mereiderová